Kolagen jako sposób na zmarszczki

Kolagen to znakomity sposób na spowolnienie procesów starzenia się skóry, można więc liczyć nie tylko na to, że wspomoże on walkę z cellulitem, ale również na to, że rozjaśni pojawiające się na twarzy plamy starcze i doprowadzi do wygładzenia nawet dość głębokich zmarszczek. Warto więc odpowiedzieć sobie na kilka pytań z nim związanych i przekonać się w ten sposób, czy rzeczywiście mówimy o rozwiązaniu, którym powinniśmy się zainteresować.

Kolagen jest wysoko ceniony nie tylko przez kosmetologię, nie może być jednak inaczej, skoro mamy do czynienia z najważniejszym białkiem wszystkich kręgowców. To właśnie on stanowi aż 30 procent masy protein naszego organizmu, a jednocześnie mówiąc o nim mamy na myśli główny składnik budulcowy tworzący tkankę łączną. To właśnie on m decydujący wpływ na to, jak gładka jest nasza skóra, nic więc dziwnego, że konsekwencją jego niedoboru tak często są zmarszczki. Kolagen występuje naturalnie w naszym organizmie, gdy jednak zaczyna go brakować, konieczne staje się pozyskiwanie go w sposób sztuczny. Idealnie sprawdzają się w tym kontekście karki młodego bydła, choć równie często wykorzystywana jest w tym celu skóra ryb.

Nie każdy kolagen przynosi nam takie same korzyści i tak jego wołowy odpowiednik nie jest rozpuszczalny, co nie powinno zaskakiwać, jeśli weźmie się pod uwagę charakterystyczną dla niego dużą masę cząsteczkową. Wcieranie go w skórą nie jest efektywne, a jednym sposobem na jego wykorzystywanie, który może nas usatysfakcjonować, jest jego wstrzykiwanie. Najczęściej zapewnia on efekty widoczne nawet przez siedem miesięcy, dzięki czemu mamy w jego przypadku do czynienia z rozwiązaniem wysoko cenionym przez pacjentów. Nieco inaczej przedstawia się sytuacja wówczas, gdy zainteresujemy się kolagenem rybim. Ten jest podobny do ludzkiego, a jego spiralna struktura sprawia, że jest on podobny do ludzkiego, a tym samym aktywny biologicznie.

Najbardziej naturalna jest w jego przypadku postać żelu, warto przy tym zwracać uwagę na to, aby w jego składzie nie znajdowało się więcej niż pięć lub sześć składników. Mówimy o nim jako o rozwiązaniu o właściwościach zarówno kosmetycznych, jak i dermatologicznych, cieszy zaś i to, że działa on natychmiast po zaaplikowaniu na skórę - wyjaśnia redaktor portalu bolstawow.com.pl