Mineralne kosmetyki – jak wykonujemy makijaż?

Mineralne kosmetyki przede wszystkim wybierane będą przez kobiety o cerze wrażliwej oraz skłonnej do alergii, ponieważ będą one w pełni naturalne, delikatne i nie będą powodować żadnych uczuleń. Trzeba jednak pamiętać, że takie kosmetyki nakładane są inaczej niż tradycyjne kosmetyki.

Kosmetyki takie od dłuższego czasu cieszą się dużą popularnością, ponieważ nie trzeba się obawiać reakcji alergicznych i będą pozytywnie działać na kondycję cery. Makijaż mineralny będzie prezentował się doskonale jak ten tradycyjny. Warto jednak podkreślić, że takie kosmetyki nakłada się inaczej niż te tradycyjne.

O czym będzie trzeba pamiętać?

Ze względu na sypką konsystencję kosmetyki mineralne będą się często osypywać co sprawi, że aplikacja będzie wymagać wyjątkowej sprawności. Taką ważna zasadą przy nakładaniu produktów będzie to, że nie wkłada się pędzla do słoiczka z kosmetykiem. Ten kosmetyk wsypujemy do szklanej albo plastikowej miseczki, po czym nabiera się kosmetyk pędzlem, nadmiar trzeba strzepnąć, by nie doszło do pojawienia się smug z osypującego się proszku.

Takim argumentem przemawiającym za stopniowym nakładaniem kosmetyków mineralnych będzie to, że nadmiar produktu wpłynąć może na pojawienie się efektu maski. Zaleca się wsypać do miseczki niewielką ilość proszku, kosmetyki mineralne będą wydajne. Zdecydowanie lepiej nałożyć kilka warstw i zatrzymać się w odpowiednim momencie, gdy odcień będzie zadowalający.

Mineralne kosmetyki – jak nakładamy puder mineralny?

Puder mineralny będzie miał inną konsystencję. Charakteryzuje się przede wszystkim tym, że mamy lżejszą formułę, dzięki czemu nie będzie dochodziło do zatykania porów, będzie bardziej sypki, przez co nakładanie nie będzie prostą sprawą. Zanim będziemy rozpoczynać taką pracę będzie trzeba szukać dobrego pędzla. Poleca się tutaj dwa rodzaje: flat top oraz kabuki. Wybieramy w zależności od tego na jakim efekcie będzie nam zależało.

Zbite oraz gęste włosie pędzla ściętego na płasko a więc tak zwanego flat topa będą dawać nam lepsze krycie niż pędzel bardziej puszysty taki jak kabuki. Osoby, które mają szczególnie wrażliwą cerę powinny mieć pędzel kabuki, który będzie bardzo miękkie i delikatny, choć wykonany z włosia syntetycznego. Jego struktura będzie sprawiać, że nadaje się do każdego typu cery. Należy jednak pamiętać, że nakładanie pudru mineralnego inaczej wygląda niż produktu tradycyjnego.

Przed nałożeniem podkładu należy dokładnie nawilżać twarz z użyciem kremu i czekać aż będzie się wchłaniał. Jeśli mamy cerę ze skłonnością do przetłuszczania albo chcemy być pewni matowego efektu można nałożyć cienką warstwę pudru. Nie powinno się jednak takiego produktu sypać na twarz, ale powinien on być wcierany w twarz, wtedy będzie dobry efekt.

Aplikacja kosmetyków mineralny techniką na mokro

Jeśli na cerze będzie problem z niedoskonałościami będzie trzeba używać kryjących mocno kosmetyków. Jeśli chcemy właśnie uzyskać taki bardzo dobry efekt można się zdecydować na wykorzystywanie opcji krycia na mokro. Najważniejsze będzie odpowiednie spryskanie pędzla, by nabrał on odpowiedniej wilgotności. Warto mieć atomizer z wodą, by stale dbać o odpowiednią wilgotność. Jeśli chodzi o aplikację takich właśnie kosmetyków można wybrać na mokro również technikę stemplowania. To ciekawa opcja, gdy namoczonym wacikiem miejsce po miejscu nakładamy produkt. Wymaga to szczególnej dokładności, zajmuje sporo czasu, ale efekt będzie doskonały. To taka technika nakładania, która gwarantuje rzeczywiście wyjątkową skuteczność ukrywania niedoskonałości.

Zapraszamy na stronę: beepearl.pl